محل تبلیغات شما

اهمیت مدیر منابع انسانی در سازمان

منابع انسانی سازمانها با هر بزرگی  از سرمایه های آن سازمان محسوب میشوند وهرگونه فعالیت در ارتباط با آنها(منابع انسانی سازمان) ازجمله جذب، استخدام، آموزش های پیوسته، حقوق و دستمزد ومهمترازهمه مدیریت عملکرد منابع انسانی وتشویق وافزایش اشتیاق درآنها جهت افزایش کارایی نیروها درراستای اهداف و بهره وری سازمان همگی ازاهمیت نقش مدیر و مدیریت منابع انسانی در سازمان میباشد که در ادامه با جزئیات بیشتر آنها را شرح میدهیم. 

مدیر منابع انسانی کیست؟

مدیر منابع انسانی به عنوان عضوی از یک سازمان علاوه بر اینکه در فرآیند مربوط به نیروها تسلط کامل دارد و باتوجه به اهداف سازمان برای نیروها طرح ریزی میکند دراصل یک بخش ضروری از منابع انسانی میباشد که با برنامه ریزی های قبلی تعیین می کند چه موقع یک سازمان نیاز به نیروی جدید دارد و برای انجام نظارت بر امور کارکنان تصمیم می گیرد.

 همچنین باید گزارشی از برنامه ریزی های خود در ارتباط با نیروها را نیز دراختیار مدیران در رتبه بالاتر قرار دهد درواقع مدیر منابع انسانی مانند یک رابط، بین کارکنان و مدیران ارشد سازمان عمل کند. هر گونه تصمیم در ارتباط با نیروها توسط مدیرمنابع انسانی با دادن یکسری پیشنهاد به مدیر ارشد صورت میگیرد. در نهایت هدف کلی مدیران منابع انسانی باید به گونه ای باشد که به رشد سازمان کمک کند.

منابع انسانی نقش ویژه ای در هر سازمان دارد.به همین دلیل است که بسیاری از مدیران جهت ارتقا دانش خود در این زمینه به سوی دوره های آموزش مدیریت منابع انسانی روی می آورند تا به پیشرفت خود و شرکت سعی و تلاش کنند که ارتقا پیدا نمایند. ( توجه داشته باشید که در حال حاضر استفاده از ابزار های طراحی شده برای مدیریت توانسته است ر مدیرت منابع سازمانی کمک بسزایی داشته باشد، از جمله استفاده از سیستم

حضور غیاب اثرانگشتی، سیستم CRMو )

اهمیت وجود مدیر منابع انسانی در سازمان چیست؟

 در گذشته وظیفه نیروی انسانی در سازمانها برعهده اداره آمار و امور اداری بود و هیچگونه تصویر ذهنی از اینکه یک فرد در سازمان نقش مدیر منابع انسانی  را داشته باشد مطرح نبود اما امروزه این نقش به عنوان جایگاهی که در تفکر سازمانی سطح بالایی دارد جزضروری ترین منبع و دارایی های سازمان به حساب می آید.

با علمی شدن شیوه های مدیریت وعواملی مانند رشد جوامع، رقابتی شدن کسب وکارها و برجسته شدن نقش نیروها در پیشبرد اهداف سازمانها، نیاز به مدیریت نیرو انسانی بیش از پیش احساس شد. در این میان می توان به استفاده از دستگاه

کنترل تردد برای مدیریت و ثبت تردد های پرسنل در سازمان ها اشاره کرد. 

به تدریج ف تجربه ثابت کرد که از سنگین ترین هزینه های یک کسب و کار، از دست رفتن کارکنان با تجربه‌ای هستند که به هر دلیل محیط کار را ترک می‌کنند و آموخته‌ ها و تجربیات خود را به محیطی دیگر می‌برند. مدیران دریافتند کارکنان فقط مهره های فیزیکی نیستند. باید از همه ی ابزار های ممکن استفاده شود، تا ماندگاری و رضایت کارکنان مفید در یک سازمان افزایش بیابد. مواردی از قبیل آرامش، رضایت روانی و جسمی، انگیزه، شوق و اشتیاق نیز مهم است.

مدیران از فضای صرفا مکانیکی به فضای انسانی تغییر نگرش دادند. به بیان بهتر رسیدن به اهداف هر کسب و کاری تا حد زیادی منوط به افرادی است که در آن جا مشغول به کار هستند.همه ی این موارد باعث شد تا همگان به مهم بودن مدیریت منابع نیروی انسانی پی ببرند.

 

وظایف مدیر منابع انسانی چیست؟

  • بهترین مدیر منابع انسانی در سازمان
  • شیوه های نوین جهت مدیریت منابع انسانی
  • ارزش نیروی انسانی در سازمان
  • نقش منابع انسانی در سازمانها
  • اهمیت مدیریت منابع انسانی در سازمانها
  • نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان
  • اهمیت منابع انسانی در موفقیت سازمان
  • شیوه های نوین مدیریت منابع انسانی

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آموزش سئو سایت در سئوآموز حقوق انرژی ماتیلدا فیلم کده سایت فرهنگی و مذهبی اتقیاء Music fitbudyclub Call me sahra مهدکودک و کارگاه مادر!